Koronavirüs (Covid-19) Hakkında Aldığımız Tedbirler
Koronavirüs (Covid-19) Hakkında Aldığımız Tedbirler

/ Haber /

Koronavirüs (Covid-19) Hakkında Aldığımız Tedbirler
21-07-2020

TRYP BY WYNDHAM İZMİT KORONAVİRÜS (COVİD-19) TEDBİRLERİ BİLGİLENDİRME

Otelimiz bünyesinde uygulanmakta olan uluslararası Wyndham standartları hijyen kurallarının yanı sıra, T.C Kültür Turizm Bakanlığı 12.05.2020 tarihli 2020/6 sayılı “Konaklama Tesislerinde Kontrollü Normalleşme Süreci” başlıklı genelgesinde yer alan korona virüs tedbirleri uygulamaya konmuştur. (Genelge: www.ktb.gov.tr/Eklenti/72780,genelge20206pdf.pdf?0  ) 

 

    • Otelimizde kullanılan hijyen ürünlerinin tamamı uluslararası normlara ve sertifikalara sahip yüksek dezenfeksiyon özelliğine sahip ürünlerdir. 

    • Tüm personelimiz, Covid-19 tedbirleri eğitimlerini tamamlamış, kişisel sağlık taraması ve denetimlerinden geçmiştir. Personelimizin eğitimlerine ve sağlık denetimlerine periyodik olarak devam edilerek, tüm personelimiz misafirlerimize koruyucu ekipmanları (maske, eldiven, dezenfektan) ile hizmet sunacaktır.

    • Check-in işlemi sırasında misafirlerimizin ateş ölçümü yapılarak, son 14 gün içindeki seyahat ve sağlık bilgileri formu oluşturulacaktır. Ön Büro personeli sosyal mesafe kuralları ile her bir işlemden sonra pos cihazını dezenfekte ederek nakit kullanımları sonrasında misafirlerimize dezenfektan desteği verecektir.

    • Oda tekstil malzemelerimiz minimum 65 derecede yıkandıktan sonra kullanıma hazır hale getirilmektedir.

    • Odalarımız misafir çıkışından sonra Ozon uygulaması ile nötrlenerek, bir önceki misafir çıkışından 24 saat sonra ve doğal havalandırması sağlanarak misafirlerimizin hizmetine sunulmaktadır. 

    • Check-in işlemleri esnasında; Misafirlerimiz talep etmesi durumunda, her biri ambalajlı “kullan at yastık kılıfı” -  “kullan at çarşaf takımı” seçenekleri ile  ön bürodan ekstra olarak temin edebileceklerdir.

    • Otel genel alan temizliği en geç 30 dakika da bir kez yapılmaktadır. Tüm genel alan WC ve lavabolarımızdaki musluklar ve dezenfektan üniteleri (sabun-alkol bazlı el losyonu) sensörlü olup temassız kullanıma uygundur.   

    • Otelimiz genel alanlarında ve misafir asansörlerinde misafirlerimizin kolaylıkla ulaşabileceği dezenfektan üniteleri bulunmaktadır. 

    • Misafirlerimiz otele girişleri esnasında kendilerine özel kahvaltı menülerini oluşturabilecek, kahvaltı set menü olarak servis edilecektir. Marka standartlarımız doğrultusunda misafir memnuniyeti odaklı olarak, sıcak ürünler için hazırladığımız Açık Büfemiz hijyen kurallarına uygun şekilde aşçılarımız tarafından misafirlerimize özel hizmet sunmaktadır. Servis alanlarımızın tamamı (restoran, lobby, bar vb.) sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yeniden dizayn edilmiş olup, servis personelimiz tarafından denetimleri sağlanmaktadır. 

    • Misafirlerimize; restoran, kahvaltı salonu, lobby, bar ve diğer tüm servis alanlarında paketlenmiş ürün ve tek kullanımlık malzemeler ile hizmet sunulacaktır. Oda servisimiz, servis edilen yiyecek ve içecekler tek kullanımlık ambalajlı veya sterilize malzemeler ile 24 saat hizmet sunmaktadır.

    • Mutfak departmanımız, tüm operasyon süreçlerinde her zaman olduğu gibi uluslararası gıda güvenliği protokolü HACCP kurallarına uygun olarak titizlikle misafirlerimize hizmet vermektedir.

    • Misafirlerimiz ve personelimiz için Revir ve belirli zamanlarda iş yeri hekimimiz, Acil Müdahale Odası (karantina odası) hazır bulundurularak, olası acil ve şüpheli durumlarda sağlık birimleri ile hızlıca iletişime geçilerek belirlenen aksiyon planı uygulanacaktır.

    • Otele giriş yapan personel, tedarikçi, misafir dahil herkesin düzenli olarak ateş ölçümleri, koruyucu ekipmanları kontrol edilerek ve kayıt altına alınmaktadır.

    • Otelimiz klima ve havalandırma sistemlerinin periyodik bakımları minimum zaman aralığı ile düzenli yapılmaktadır. Havalandırma ve klima sistemimiz nano teknoloji ürünü olan HEPA filtreler (Yüksek Etkinlikte Partikül Yakalayıcı) ile donatılmıştır.

    • Otelimizin kullanım suları (lavabo, duş vb.) yüksek koruma sınıfı (karbon, reçine, partikül yakalayıcı) filtrelerden ve ULTRAVİYOLE ışınlarından geçirilerek gerek çalışanlarımızın gerek ise misafirlerimizin kullanımına sunulmaktadır. 

    • Kullanım sularımız Mikrobiyolojik ve Lejyonella bakterilere karşı düzenli olarak numune alınarak akredite laboratuvarlarda analiz edilerek kontrol edilmektedir. 

    • Havuz suyu kimyasal ve mikrobiyolojik analizlerimiz İl Sağlık Müdürlüğü’nce her ay düzenli olarak yaptırılmakta olup analiz sonuçlarımız yönetmeliklere ve kullanıma uygun sonuçlar almaktadır. Bu uygunluk raporları personellerimiz ve misafirlerimizin görebileceği noktalarda ibraz edilmektedir.

    • Otelimizin acil durum eylem ve aksiyon planları güncellenmiş olup iş güvenliği, yangın eğitimi, ilk yardım sertifikaları, can kurtaran sertifikaları alınarak tatbikatlar gerçekleştirilmiştir.

 

 

*T.C Sağlık Bakanlığı, T.C Kültür Turizm Bakanlığı, Wyndham standartları, Wyndham “Count On us” ( www.wyndhamhotels.com/about-us/count-on-us )  uygulaması ve diğer tüm resmi kaynaklar takip edilerek  Covid-19 tedbirlerimiz  güncellenerek sürdürülecektir.