Masaj
Masaj

İsveç Masajı

Genellikle vücudun güne zinde başlamasına ya da yaşamın gündelik yorgunluk ve sıkıntılarından kurtulmak amacı ile yapılan genel dinlenme ve gevşeme yöntemi olarak kullanılan masaj türüdür.

 

Lokal Masaj

İsveç masajının özelliği vücuda bölgesel uygulanmasıdır.

 

Aromatheraphy

Bitki özlerinden elde edilmiş özel karışımlardan hazırlanan masaj yağları kullanılarak uygulanan bir masaj yöntemidir. Bu masajda tempo düşük ve hareketler hafiftir. Rahatlatıcı, gevşetici ve dinlendirici bir özelliğe sahiptir.

 

Derin Doku Masajı

Sportif faaliyetler veya yoğun bir gün öncesi ya da sonrasında

kişinin canlanmasını, dinçleşmesini sağlayarak yorgunluğunu gideren masaj ayrıca şişlikleri önlemek, kas gerilmesini azaltmak, esnekliği arttırmak ve sakatlıkları önlemek için uygulanır. Klasik masajla karşılaştırılırsa, daha sert ve yoğun bir masaj çeşididir.

 

Sıcak Taş Masajı

Önceden ısıtılarak hazırlanmış sıcak volkanik taşlar tüm vücuttaki

“Çakra” adı verilen enerji noktalarına yerleştirilir. Taşların yardımıyla uygulanan masaj ile vücutta birikmiş olan negatif enerjinin atılması sağlanır. Yoğun bir rahatlama ve dinginlik hissi yaratır.

 

Selülit Masajı

Lenfatik sistemi uyaran ve harekete geçiren masaj,

kan dolaşımını hızlandırarak ödem ve toksik maddelerin dışarı atılmasını sağlayarak selülit oluşumunu azaltır, bağışıklık sistemini güçlendirir ve vücudu enfeksiyonlardan korur.

 

Refleksoloji Masajı

Refleksoloji, ayaklarda bedenin tüm bölgelerine, organlarına ve sistemlerine karşılık gelen refleks noktaları olduğu ve bu noktaların beden anatomisinin aynası olduğu prensibine dayanan bir sanattır. Özel el ve parmak teknikleriyle refleks noktalarına uygulanan baskı,stresin azalmasını sağlayarak bedende fizyolojik değişikliklere yol açarak vücut fonksiyonlarının normale dönmesi ile insana rahatlama hissi veren bir yöntemdir.

 

Hint Baş Masajı

Hint baş masajı, saçların güçlenmesini sağlamanın yanında, aynı zamanda ağrı ve gerginliği de gideren, güvenli ve oldukça etkili bir masaj tekniğidir. Hint masajı stresin olumsuz sonuçları üzerinde de oldukça etkili bir çözümdür. Omuzlar, boyun, baş ve yüze uygulanan özel bir tekniktir. Kan dolaşımını hızlandırarak cilde sağlıklı ve canlı bir ışıltı kazandırır. Gergin kasları gevşetip yüzdeki yorgunluk ve güçsüzlük ifadesini siler. Asabiyet, baş ağrısı ve bitkinliği gidererek dinginlik ve rahatlama sağlar.

 

Thai Masajı

Geleneksel şifalı Tayland uygulamaları, kasların gerdirilerek enerji akışının hızlandırılması mantığı ile farklı bir çok rahatsızlığın giderilmesinde kullanılır. Giyinik olarak yarı sert bir zeminde gerçekleşen ve yağsız olarak uygulanan masajda farklı germe, çekme, esnetme ve bası hareketi uygulanır. Esnekliğinin artması, stresin azalması amaçlanır. Masaj, iç organları uyararak vücudun enerji sistemini dengelemektedir.

 

Shiatsu Masajı

Parmak ve avuç içlerinin kullanılması ile vücuttaki özel noktalara basınç uygulanması tekniği ile yapılan son derece etkili bir masajdır. Uygulanan basınç sayesinde vücudun çeşitli bölgelerinde bulunan gerginlik ve kasılmalar giderilir. Önemli bir tedavi yöntemi olan bu teknik iğnesiz akupunktur accupressure olarak da bilinir.

 

Bali Masajı

Özel bitki ve meyve yağlarıyla uygulanan Bali masajı, kan dolaşımını arttırmaya ve kas gerginliğini azaltmaya yönelik bir tekniktir. Vücutta yoğun bir rahatlama sağlar. Tüm vücuda güçlü hareketlerle uygulanan masaj özellikle el ve ayak bölgesinde yoğunlaşır.

 

Geleneksel Kese & Köpük Masajı

 

Türk Hamam’ında yapılan geleneksel kese & köpük masajı zararlı toksinlerin vücuttan atılımını sağlar. Cilt, ölü derilerden derinlemesine arınır ve ardından yapılan köpük masajı ile rahatlatır. Gözenekler açılır, cilt canlılık ve parlaklık kazanır.

Avantajlar

  • Kahvaltı
  • Bar
  • Wi-Fi
  • Otopark
Masaj

Masaj